MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

MADDE 1 - TARAFLAR

1.1 SATICI

Ünvan: METVAK A.Ş  (Bundan sonra metvak.com veya SATICI olarak anılacaktır)
Adres: Sağlık Mah. Aksu Cad. No:9/5 Sıhhıye / Ankara
Telefon: (+90) ( 312 ) 430 14 93
Eposta: bilgi@metvak.com

Her türlü şikâyet ve talep için bilgi@metvak.com e-posta adresi ya da (+90) ( 312 ) 430 14 93 numaralı telefon aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

1.2 ALICI

Ad/Soyad/Ünvan:
Adres:
Telefon: (+90)
Eposta:

MADDE 2 - KONU

2.1 - MALIN TEMEL NİTELİKLERİ

Malın Türü, Marka/Modeli, Rengi, Adedi, Satış Bedeli ve Ödeme Şekli, www.metvak.com internet sitesinde, ilgili malın bulunduğu sayfada ALICI bilgisine sunulmuş olup bu bilgiler ALICI tarafından onaylanmıştır. METVAK A.Ş., mal ile ilgili bilgileri, mal bedellerini, ödeme şartlarını vade ve taksitlendirme, teslimat ve benzeri hususları, ALICI tarafından sipariş verilmesinden önce dilediği şekilde değiştirime hakkına sahiptir. Sipariş verilmeden önce yapılacak değişikliklere ALICI’nın itiraz hakkı bulunmamaktadır.

Marka/Model

Malın Niteliği: Sözleşmeye konu METVAK A.Ş.’e ait www.metvak.com internet sitesinden satışı yapılan malların detaylı özellikleri verilmekte olup, satışa sunulan düşük proteinli ve glütensiz ürünlerdir.

Satış Fiyatı (KDV dahil): Mala dair METVAK A.Ş. internet sitesinde belirtilen güncel fiyatlar geçerlidir. ALICI’nın siparişinden önce maliyete ve mal fiyatlarına etki eden hususlar ile ilgili değişiklikler METVAK A.Ş. tarafından mal fiyatlarına yansıtılabilecek, sipariş verilmesinden önce mal fiyatları değiştirilebilecektir.

Kargo Ücreti: İnternet sitesinde ve/veya mobil uygulamada belirtilen kargo ücreti geçerlidir. Kargo ücreti ödeme ekranında ödenecek tutara eklenmektedir.

Ödeme Şekli ve Planı: Malın internet sitesinde ve/veya mobil uygulamada belirtilen ödeme ve taksitlendirme seçenekleri geçerlidir.

Teslimat Adresi: ALICI’nın sipariş aşamalarından Teslimat aşamasında eklediği ve teslimat adresi olarak işaretlediği adrestir.

Teslim Edilecek Kişi: ALICI’nın sipariş aşamalarından Teslimat aşamasında işaretlediği teslimat adresinde girdiği Ad Soyad’lı kişidir.

Fatura Adresi: ALICI’nın sipariş aşamalarından Teslimat aşamasında eklediği ve fatura adresi olarak işaretlediği adrestir.

ÜRÜN,TESLİMAT VE FATURA BİLGİLERİ

Açıklama

Adet

KDV Dahil Fiyatı

Ara Toplam

Ödeme Şekli


Teslimat Adresi


Teslim Edilecek Kişi


Fatura Adresi


Kargo Ücreti


Toplam (KDV ve Kargo Ücreti Dahil)


2.2 - SİPARİŞ

ALICI’ nın siparişi tamamlaması için satın almak istediği mal ya da malları sepetine eklemesi, Teslimat adımına ilerlemesi, bu adımda fatura adresi ve teslimat adresi seçmesi, ardından Ödeme adımına geçerek, kredi kartı bilgilerini doğru bir şekilde tanımlar. Son olarak işlemin tamamlanması açısından ödemenin başarılı bir şekilde yapılmış olması gerekmektedir.

2.3 - MALIN TESLİMİ

Sözleşme konusu malı METVAK A.Ş., ALICI tarafından verilen siparişin bedelinin ödenmesinden itibaren en geç 30 (Otuz) gün içinde ALICI’ya veya teslimat adresi olarak girdiği adresteki 3. kişi veya kuruluşa teslim eder. Sözleşme konusu mal, tüketiciden başka bir kişi veya kuruluşa teslim edilecek ise ALICI, sipariş adımlarından Teslimat adımındaki teslimat adresinde malın kendisine teslim edileceği 3. kişinin adı–soyadı/unvanı/adresi gibi bilgileri eksiksiz olarak girmekle yükümlüdür. Sözleşme konusu mal, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden METVAK A.Ş. sorumlu tutulamaz.

Ödeme siparişin tamamlanmasının gerekli ön şartı olup, herhangi bir nedenle mal bedeli ödenmez, METVAK A.Ş. hesabına geçmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ya da banka ya da 3. kişiler ya da TÜKETİCİ tarafından ödeme iptal edilir ise, METVAK A.Ş., tüm yasal hakları saklı kalmak üzere malın teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

ALICI, malı teslim aldığı anda kontrol etmekle ve malda kargodan kaynaklanan bir sorun gördüğünde, malı kabul etmemekle ve kargo firması yetkilisine tutanak tutturmakla sorumludur. ALICI'NIN, sözleşme konusu malı teslim almadan önce muayene etmeksizin tahrip olmuş, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı malı kargo şirketinden teslim alması halinde sorumluluk tamamen kendisine aittir. ALICI tarafından teslim alınan malın hasarsız olduğu kabul edilir.

Mal tesliminin mücbir sebepler, teknik sebepler vb. bir halden ötürü imkansız hale gelmesi durumunda METVAK A.Ş. imkansızlığın öğrenildiği tarihten itibaren 3 (üç) gün içinde ALICI’ya bu durumu bildirir. Ödenen bedel ve varsa belgeler 14 (ondört) gün içinde iade edilir.

MADDE 3 - CAYMA HAKKI

Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik'in Cayma Hakkı başlıklı 7.maddesi 4.fıkrası c bendine göre ; Tüketicinin istekleri veya açıkca onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz. Ayrıca tüketicinin, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların teslimine ilişkin sözleşmelerde cayma hakkı yoktur.

MADDE 4 - YASAL DAYANAK

Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği uyarınca Tüketici, ön bilgilendirme formunu imzalamadıkça veya internet sitesinde elektronik ortamda onaylamadıkça mesafeli satış sözleşmesi akdedilemez.

İşbu Ön Bilgilendirme Formu 08.12.2019 tarihinde 4077 Sayılı TÜKETİCİNİN KORUNMASI HAKKINDA KANUN ve ilgili mevzuat ile buna uygun olarak düzenlenmiş MESAFELİ SÖZLEŞMELER YÖNETMELİĞİ uyarınca METVAK A.Ş. tarafından düzenlenmiştir.

MADDE 5 – UYUŞMAZLIK ÇÖZÜMÜ

İşbu Ön Bilgilendirme Formundan ve mesafeli satış sözleşmesinden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, Gümrük ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar, Alıcı’nın ürünü satın aldığı ve ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri ve Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

MADDE 6- TEKNİK BİLGİLER

Tüketiciler tarafından METVAK A.Ş. internet sitesine girilen bilgilerin ve işlemlerin güvenliği için gerekli önlemler, SATICI tarafından sistem altyapısında, bilgi ve işlemin niteliğine göre günümüzün teknik olanakları ölçüsünde alınmıştır. Ancak, söz konusu bilgiler tüketicilere ait cihazlardan girildiğinden tüketiciler tarafından korunmaları ve ilgisiz kişilerce erişilememesi için gerekli önlemlerin alınması sorumluluğu virüs, Truva atı ve benzeri zararlı uygulamalar dahil olmak üzere tüketicilere aittir.

Sitemizde iletişim güvenliği 256 bit SSL sertifikasıyla sağlanmakta, güvenli bağlantı sadece ödeme sayfasında değil METVAK A.Ş. internet sitesinin bütününde kullanılmakta ve güvenli bağlantı olmadan internet sitesine ulaşılmasına izin verilmemektedir.

METVAK A.Ş. internet sitesinde kredi kartı ödeme ara yüzüne girdiğiniz kart bilgileri sadece bankanıza iletmek için kullanılabilir, kesinlikle SATICI veri tabanına kaydedilmez. Ayrıca ilave güvenlik önlemi olarak METVAK A.Ş. internet sitesinde kredi kartıyla 3D güvenli (3D Secure) ödeme işlemi yapabilirsiniz. 3D güvenli işlemlerde bankanız tarafından açılan ayrı bir sayfada tek kullanımlık bir şifre sorulur. Bu şifre kredi kartınızın kayıtlı olduğu cep telefonunuza bankanız tarafından gönderilir. Bankanız tarafından açılan bu ayrı sayfada size gönderilen tek kullanımlık şifrenizi belirtilen sürede girip onayladığınızda ödeme işleminiz tamamlanır.

Kullanıcı deneyimi ve sistemin sorunsuz çalışması için tarayıcı ve uygulamaların en güncel sürümde olması gereklidir.

Ben ALICI olarak, Ön Bilgilendirme Formu’nda yazan tüm hususları okudum, anladım, serbest iradem ile gayrikabili rücu kabul ettim ve tüm bu hususları onayladım, teyit ettim, yükümlülüklerini taahhüt ettim.

Adı Soyadı:
E-mail:
Tarih: 08.12.2019

 

Sepetim (0 ürün)
Sepetiniz hala boş!